Právě vyšlo

Střelecká revue se věnuje ručním palným zbraním. Předmětem našeho zájmu jsou palné zbraně sportovní, sebeobranné, vojenské i lovecké. Nezapomínáme ani na vzduchovky, větrovky a plynovky, které sice nejsou palnými zbraněmi, ale pilně se jimi střílí a střílet bude.
Píšeme také o střeleckém sportu a lidech, kteří se zbraněmi umějí dobře zacházet. Můžete si u nás přečíst články o výrobcích zbraní a jejich konstruktérech.
Věnujeme se také příslušenství, které ke zbraním patří a dalším prostředkům pro sebeobranu včetně nožů.
Palné zbraně mají vztah k vojenství a vojenské technice, takže se věnujeme také těmto oborům lidské činnosti.
Nezapomínáme ani na zbraňovou legislativu a chceme přispívat k tomu, aby pro nás všechny byla přijatelná.

Vycházíme pro vás každý měsíc.

Stejně tak, jako slavný plakát lorda Kitchenera vyzýval za první světové války britské občany, aby šli bojovat za svou vlast, která byla tehdy v zoufalé situaci, musíme nyní vyzvat všechny české občany, aby se zapojili do kampaně za zachování jejich práv a za bezpečnost jejich vlasti.
V minulých dvou číslech Střelecké revue jsme v každém úvodníku záměrně jen stroze a až poraženecky uvedli trudná fakta o situaci s evropskou směrnicí o zbraních, abychom jasně ukázali, že situace je zoufalá stejně jako ve zmíněné Británii za první světové války a především, abychom tím „natlakovali“ vůli vás občanů, jít odhodlaně bránit svá práva.
Pokud jste někdy v životě dočetli nějaký náš článek jen kousek pod úvod jako teď, tak nyní, prosím, udělejte výjimku a třeba i poprvé v životě si přečtěte tento článek – tuto výzvu, celou. Až pak se totiž budete moci objektivně rozhodnout, jestli něco uděláte a co konkrétního uděláte pro budoucnost svou a svých potomků.

Autor: redakce, Jaroslav Pekařík
Publikováno: 16.6.2017 11:01:46
Zobrazeno: 5070x
Kategorie: Právě vyšlo

nepůjde o zvíře, ale o vzduchovku. Tentokrát se zblízka podíval na model Gamo Coyote. Na rozdíl od běžných výrobků tohoto velkopodniku na vzduchovky není pružinový, ale na předem stlačený vzduch v nádržce. Větrovky obvykle patří do vyšší cenové skupiny a tak se test zaměřil na porovnání výbavy, konstrukce a řemeslného provedení této poměrně levné zbraně s konkurencí a dražšími modely.

Autor: redakce
Publikováno: 9.6.2017 14:07:15
Zobrazeno: 24x
Kategorie: Právě vyšlo

Dělá se jich pár kusů za rok, stojí na české poměry pořádný balík, ale když promluví, tak to stojí za to. Máme na mysli těžké opakovací kulovnice na největší tropickou zvěř. Poměrně málo lidí ví, že se v Uherském Brodu takové zbraně dělají a mají už poměrně dlouhou tradici – začínalo se modelem ZKK 602 v roce 1967. Ve Střelecké revui číslo 6/2017 vám můžeme představit nejnovější model tropické kulovnice CZ 550, provedení Safari Classics II.

Autor: redakce
Publikováno: 7.6.2017 14:04:16
Zobrazeno: 26x
Kategorie: Právě vyšlo

Značku Kimber zná i u nás většina střelců a zbraně s nepřehlédnutelným logem se běžně vyskytují v našich obchodech. Na jarních výstavách zbraní tento výrobce předvedl řadu novinek a inovací. Jenom jejich stručné představení zabírá strany 18 až 22 Střelecké revue 6/2017.

Autor: redakce
Publikováno: 5.6.2017 14:02:09
Zobrazeno: 25x
Kategorie: Právě vyšlo

Evropská unie nás nepotěšila, ani my ji nepotěšíme. Směrnicí o zpřísnění zákonů o držení zbraní se Střelecká revue zabývá od prvních informací o její přípravě. I přes poměrně silný odpor byla směrnice schválena. Naši redaktoři se konečně dostali k oficiálnímu textu a tak mohli vytáhnout hlavní body. V článku Co přináší směrnice EU na stranách 10 a 11 červnového čísla Střelecké revue 2017 jsou přehledně uvedeny hlavní body, které se mohou dotknout většiny našich střelců. Při čtení toho, co vymysleli bruselští „odborníci“, by normálně myslící člověk střídavě prasknul smíchy a střídavě plakal. Výsledek bude asi ve všech zemích stejný: nebývalý nárůst počtu neregistrovaných zbraní.

Autor: redakce
Publikováno: 3.6.2017 14:00:26
Zobrazeno: 38x
Kategorie: Právě vyšlo

Právě nyní jsou k dostání na novinových stáncích nejnovější čísla dalších titulů našeho vydavatelství!!!

 

                  

         www.pespritelcloveka.cz                          www.casopispraktik.cz

 

                              

              www.medapusik.cz                                       www.bumik.cz        


Autor: redakce
Publikováno: 3.6.2017 11:03:20
Zobrazeno: 91x
Kategorie: Právě vyšlo

Vyšlo nové číslo Střelecké revue 6/2017

Autor: redakce
Publikováno: 24.5.2017 9:30:44
Zobrazeno: 105x
Kategorie: Právě vyšlo

Vypadá to jako revolver, váží jako útočná puška a kope jako splašená mula. Tak by se daly charakterizovat asi nejvýkonnější ruční zbraně, revolvery BFR. Jsou to méně známé výrobky firmy s výstižným názvem Magnum Research, tvůrce podstatně populárnější pistole Desert Eagle. 

Autor: redakce
Publikováno: 12.5.2017 13:23:08
Zobrazeno: 69x
Kategorie: Právě vyšlo

Málokdo u nás ví, že Česká republika patří k velmocem podle počtu vyrobených revolverů. Velkou zásluhu na tom má brněnská firma Alfa-Proj, která začátkem příštího roku oslaví čtvrtstoletí svojí existence. Proto jí byla věnována monografie v pátém čísle Střelecké revue 2017. V obsáhlém článku čtenáři najdou rekapitulaci od vzniku firmy po dnešek.

Autor: redakce
Publikováno: 10.5.2017 20:58:33
Zobrazeno: 64x
Kategorie: Právě vyšlo

Lety do vesmíru jsou sice už celkem běžné, ale stále představují krajní riziko. Výbava amerických kosmonautů je celkem dobře známá. Ale co si vozí jejich ruští kolegové? Jako téměř vše kolem ruské kosmonautiky podléhalo dlouho utajení i složení výbavy pro přežití. Tato výbava má umožnit přežít přistání mimo předpokládanou oblast v mnohdy drsných podmínkách. V článku Zbraně ve vesmíru se autoři zaměřili na zbraně, které si sovětští a ruští kosmonauti vozili a vozí v nouzovém zavazadle.

Autor: redakce
Publikováno: 8.5.2017 20:57:14
Zobrazeno: 89x
Kategorie: Právě vyšlo

V konstrukci zbraní je poměrně běžný postup nevymýšlet nic převratně nového, ale důkladně prozkoumat dobré a osvědčené detaily jiných zbraní a to nejlepší soustředit do jedné. O to se pokusili konstruktéři známé italské firmy Benelli. Populární a velmi ceněné jsou samonabíjecí brokovnice této značky. Letošní novinka s logem Benelli je ale i nová skupina zbraní, lovecké a sportovní kozlice. Benelli 828 U má netradiční tvar baskule a uvnitř technicky velmi zajímavé řešení jak uzamčení hlavní, tak bicího a spoušťového mechanismu.

Autor: redakce
Publikováno: 6.5.2017 20:55:22
Zobrazeno: 48x
Kategorie: Právě vyšlo

Vždycky, když si člověk myslí, že už ho nic nepřekvapí, tak se objeví něco, co ho přesvědčí o opaku. Edgun Leshiy je zcela novátorská konstrukce a nepřipomíná nic, co by tady už bylo někdy v minulosti. Těmito slovy uvádí autor článek o nejnovějším přírůstku do nejrychleji se rozvíjející skupiny zbraní – vzduchovek. Krátká karabina zaujme už svým vzhledem. Druhé překvapení je způsob nabíjení. A navíc velmi snadná a rychlá výměna hlavní, proveditelná i v polních podmínkách.  Zkrátka neobvyklý je nejen název, ale i celá konstrukce.

Autor: redakce
Publikováno: 3.5.2017 20:50:40
Zobrazeno: 83x
Kategorie: Právě vyšlo

Vyšlo nové číslo Střelecké revue 5/2017

Autor: redakce
Publikováno: 26.4.2017 10:24:39
Zobrazeno: 165x
Kategorie: Právě vyšlo

Jako v téměř v každém čísle Střelecké revue tak i v letošní čtverce nechybí články pro sběratele a zájemce o historické zbraně. Beretta 1918 je prakticky zapomenuté pokračování vývoje prvního „ručního kulometu“ – dnes označovaného jako samopal Vilar Perosa. O tom, co vzniklo z podivného křížence pistole a dvojhlavňového kulometu si můžete přečíst na stranách 68 až 70 SR 4/2017. A vzhledem k tomu, že se našel puškař, který vyrobil repliku, můžete se i dozvědět jak to střílelo.

Autor: redakce
Publikováno: 11.4.2017 9:47:24
Zobrazeno: 69x
Kategorie: Právě vyšlo

Napadlo by vás udělat moderní jednoranovou kapesní pistoli na puškové náboje? U nás i v Evropě by si asi všichni klepali na čelo. Ale Amerika je v některých oborech stále země neomezených možností, a tak tam podobný nápad najde zákazníky, i když v dnešní době to budou nejspíš sběratelé zbraní. V článku Heizerovy hračky autor představuje zajímavé deringery firmy Heitzer Defense.

Autor: redakce
Publikováno: 9.4.2017 9:44:33
Zobrazeno: 56x
Kategorie: Právě vyšlo