Akce

<<<1>>>

Také letos, už asi po desáté, se koncem prázdnin uskutečnilo setkání uniformovaných jednotek u obce Mladějov na Moravě, s vyvrcholením v podobě bojové ukázky 27. srpna. Cílem těchto aktivit společnosti „Renata“ Dana Urbánka – nejvýznamnějších tohoto druhu minimálně v rámci ČR – je uctít památku obětí první světové války, navodit pro diváky atmosféru doby před sto lety, zejména však představit armády, druhy vojsk a bojovou techniku z těchto dramatických let.

(Viz též článek na: http//www.streleckarevue.cz/kategorie.aspx/akce/clanek/boje-u-mladejova)

Autor: redakce, Edgar Pachta
Publikováno: 29.9.2016 10:58:52
Zobrazeno: 88x
Kategorie: Akce
Rubrika: Ostatní akce

Ve druhé polovině července roku 1866 rakouská Severní armáda ustupovala k Vídni a Bratislavě. Prusové se však na dobytém území necítili zdaleka jako suverénní vítězové. Jejich postup zdržoval houževnatý odpor rakouských jednotek. S výjimkou Prahy se Prusům v Čechách a na Moravě nepodařilo obsadit žádné město-pevnost. Vetřelci naráželi na čím dál větší odpor místních obyvatel, tenčily se jim zásoby munice a proviantu. A co bylo nejhorší, rozmáhala se cholera – zákeřná, tehdy prakticky neléčitelná nemoc, která kosila řady pruských vojáků více, než palba rakouských pušek a děl. Berlínská vláda nemohla počítat ani s podporou Itálie, které Rakušané způsobili citelné porážky na pevnině a posléze i na moři.

Autor: redakce, Edgar Pachta
Publikováno: 23.9.2016 11:10:56
Zobrazeno: 64x
Kategorie: Akce
Rubrika: Ostatní akce

Boje u Mladějova/Blosdorfu, 1915-2016
V době 1. světové války se na východní frontě, v rozsáhlé oblasti Karpat střetly ohromné masy vojsk, jimž veleli talentovaní generálové obou válčících stran. Ruské uskupení čtyř armád (3., 4., 5. a 8. armády) měl pod komandem generál jezdectva A. A. Brusilov. Rakousko-uherské síly sestávaly v prvé řadě z 1. a 4. armády (vedle dalších divizí) pod velením německého generála polního maršála A. von Mackensena, a od počátku roku 1915 byla k jejich podpoře určena německá tzv. Jižní armáda generála pěchoty A. von Lisingena.

Autor: redakce, Edgar Pachta
Publikováno: 20.6.2016 13:26:55
Zobrazeno: 129x
Kategorie: Akce
Rubrika: Ostatní akce

I letos se v areálu Army Parku Ořechov o posledním dubnovém víkendu sešlo na 200 nadšenců v dobových uniformách, aby sobě i divákům připomenuli 71. výročí dramatických bojů, předcházejících osvobození Brna Rudou armádou.
Z hlediska funkcí vojenského kuchaře a válečného reportéra jsem měl tu čest být od samého počátku až do konce v jádru dění celé akce, která se na tomto místě pořádala letos naposled. Chci se s vámi podělit o jedinečné zážitky, počínaje pátkem 22. 4. navečer, kdy jsme roztápěli ohniště pod polní kuchyní. Nakrmený voják je základním předpokladem úspěšného vedení boje – dnes, stejně jako před lety.

Autor: redakce, Edgar Pachta
Publikováno: 31.5.2016 9:32:08
Zobrazeno: 147x
Kategorie: Akce

S koncem hlavní předovkářské sezony byla ukončena i Česká střelecká liga z předovek pro rok 2015, kterou opět vyhlásil Český střelecký svaz ve sportovní střelbě z perkusních revolverů, perkusních, křesadlových a doutnákových pistolí a pušek a perkusních brokovnic. Ve třinácti disciplínách bylo zaznamenáno 2045 výsledků z 266 výsledkových listin jednotlivých závodů, nastřílených 114 střelci z 38 střeleckých klubů na 50 domácích i zahraničních soutěžích. Protože předovkáři střílejí v jednotné kategorii bez rozdílu věku a pohlaví, startovaly společně s muži i čtyři ženy.

Autor: redakce, Radko Krejčí
Publikováno: 26.1.2016 11:33:05
Zobrazeno: 255x
Kategorie: Akce

V loňském roce jsme podrobně informovali hned o třech střeleckých akcích se zbraněmi kategorie D, které proběhly na pardubickém zámku. V sobotu 30. srpna tento seriál pod názvem Na zámku se střílí pokračoval jediným letošním dílem, v tomto případě prezentační akcí firmy Bohemia Air Soft.

Autor: redakce, ev
Publikováno: 9.9.2014 10:30:48
Zobrazeno: 68x
Kategorie: Akce

V sobotu 12. července 2014 proběhla v Náchodě v prostoru muzea u pěchotního srubu N-S 82 „Březinka“ již druhá akční i statická prezentace automatických zbraní v čele s modely z výzbroje meziválečného čs. opevnění. K vidění byly i unikátní, jen zřídka vystavované prototypy ze sbírek VHÚ Praha. Tuto velice zajímavou akci si připomínáme následující fotogalerií.

Autor: redakce
Publikováno: 22.8.2014 11:25:47
Zobrazeno: 106x
Kategorie: Akce
<<<1>>>