Novinky

<<<123>>>

Speciály Střelecké revue

Redakce Střelecké revue pro vás k dnešnímu dni připravila již jedenáct Speciálů, které si nyní můžete objednat na našich internetových stránkách za původní ceny.

 

 

Autor: redakce
Publikováno: 31.7.2020 8:30:18
Zobrazeno: 32072x
Kategorie: Novinky

Otevřený dopis primárně určený Vládě České republiky a poslancům a senátorům Parlamentu České republiky

Věc: Bruselská paranoia.

Úvodem mi dovolte se představit: Jiří Kunc narozen 30. 4. 1949, což svědčí o skutečnosti, že jsem půl života budoval socialismus a půl kapitalismus. Ale jedna hodnota byla u mne na nejvyšším stupni žebříčku hodnot po celou dobu. A to obyčejná malá lidská svoboda. Čím více bylo této lidské svobody, tím jsem byl spokojenější. Za minulých komunistů této výsady příliš nebylo a v dnech dnešních mizí jedna po druhé. Přes veškeré jsem se angažoval.

Autor: redakce, Jiří Kunc
Publikováno: 7.3.2017 13:46:11
Zobrazeno: 134x
Kategorie: Novinky

„Už bych se měl pomalu připravovat,“ řekl jsem si a dopil odpolední kávu. S Martinou jsme byli domluvení, že ji ve tři vyzvednu a pojedeme do kina. Venku bylo typické zimní počasí – teploty pár stupňů pod nulou a z oblohy se pomalu začínal sypat sníh, tudíž venkovní aktivity byly pasé. Navíc ten nový sci-fi film jsme chtěli oba hodně vidět a užít si ho v kině. Nejvíc jsem se ale stejně těšil na Martinu! Co má tu novou práci a střídá se jí krátký/dlouhý týden, tak si jeden víkend užijeme a další se téměř nevidíme. O to víc si ty společné víkendy užíváme.

Autor: redakce
Publikováno: 27.1.2017 12:44:03
Zobrazeno: 2755x
Kategorie: Novinky

Vláda České republiky letos v květnu schválila Analýzu možných dopadů revize směrnice 91/477/EHS o kontrole nabývání a držení střelných zbraní, připravenou Ministerstvem vnitra, a zaujala k revizi prosazované EK zásadní odmítavé stanovisko. Analýzu zde uvádíme ve zkráceném znění, celý text je na www.mvcr.cz.

Autor: redakce
Publikováno: 30.8.2016 12:21:00
Zobrazeno: 153x
Kategorie: Novinky

Oranžová obecně signalizuje v přírodě nebezpečí, proto oranžová pistole CZ 75 SP-01 Shadow Orange určitě snadno upoutá pozornost. V podstatě se ovšem stále jedná o klasickou pistoli Shadow, dodávanou především v celočerném a ve dvoubarevném provedení (dualtone - kombinace černého a stříbrného laku). Zde však černé „železo“ ozvláštnily jedovatě oranžové střenky a stejná patka zásobníku.

Autor: redakce, Ing. Jiří Fencl
Publikováno: 9.4.2015 11:17:40
Zobrazeno: 298x
Kategorie: Novinky

Sedmého ledna nás ve věku 42 let po dlouhé a těžké nemoci opustil nadpraporčík Jiří „Regi“ Schams. Jako voják Armády České republiky se vždy snažil být nejlepší z nejlepších a zúčastnil zahraničních misí v Bosně a Hercegovině, Iráku, Kosovu a Afghánistánu. Při své poslední misi zajišťoval ochranu dánským humanitárním pracovníkům, kteří poskytovali pomoc místnímu obyvatelstvu. Při plnění tohoto úkolu jej zasáhl výbuch nálože nesené sebevražedným atentátníkem a jeho tělo bylo doslova prošpikováno střepinami. I když přežil, jedna ze střepin jej zasáhla do hlavy a téměř úplně jej paralyzovala. Nevzdal se a tvrdým cvičením se mu podařilo získat alespoň malou část pohyblivosti zpět. Věren své povaze ani v této situaci nemyslel jen na sebe a byl hlavním iniciátorem projektu Regi Base, který pomáhá zraněným veteránům nebo, v horším případě, jejich pozůstalým.

Publikováno: 20.1.2015 12:14:33
Zobrazeno: 151x
Kategorie: Novinky

Největší nestátní vojenské muzeum v ČR, provozované Nadací pozemního vojska AČR, nabízí k prohlídce ve venkovních expozicích více než 150 kusů většinou plně pojízdné vojenské techniky z období druhé světové války a z poválečné výzbroje ČSLA. Rozsáhlé jsou expozice obrněných transportérů, tanků a dělostřelectva, samostatnou výstavou je ženijní, spojovací a protiletadlová technika. Tematicky členěné výstavní prostory vnitřní multimediální expozice seznamují prostřednictvím trojrozměrných exponátů a diorám s výzbrojí a výstrojí čs. prvorepublikové armády (včetně připomínky pohraničních opevnění), armády nacistického Německa i spojeneckých armád Velké Británie, Spojených států a Sovětského svazu. Samostatná část vnitřních expozic je věnována holocaustu a II. odboji na Rokycansku. Kromě tradičních akcí připravilo letos muzeum také výstavy Legiovlak a Byli odhodláni bránit svou vlast.

Autor: redakce, Ing. Jiří Fencl
Publikováno: 3.9.2014 9:54:36
Zobrazeno: 74x
Kategorie: Novinky

Během červencové prezentace zbraní České zbrojovky, a. s., Uherský Brod na Střelnici Leiko v Plzni se mi dostala do ruky civilní verze nové české armádní pušky, sportovní, pouze samonabíjecí puška CZ 805 BREN S1 modulární koncepce (aplikovat lze hlavně délky 11“, 14“ a 16“, zásobníkovou šachtu pro M4, teleskopickou sklopnou ramenní opěrku, boční ozubené lišty atd.) v ráži 223 Rem.

Autor: redakce, Ing. Jiří Fencl
Publikováno: 18.8.2014 14:56:28
Zobrazeno: 572x
Kategorie: Novinky

I. světová válka v Hradci Králové
Na letošní rok připadá neveselé výročí sta let od vypuknutí první světové války. Konflikt, který dramaticky změnil svět, připomene také Muzeum východních Čech v Hradci Králové, které připravilo výstavu s názvem „Mým národům! První světová válka na frontách i v zázemí“, která bude otevřena od 19. června do 16. listopadu 2014.

Autor: redakce, js
Publikováno: 21.5.2014 13:40:49
Zobrazeno: 61x
Kategorie: Novinky

Tisková zpráva o vzniku spolku SPOMAT, sdružení za práva majitelů techniky, který byl založen v souvislosti s platností restriktivního zákona č. 229/2013 Sb. o nakládání s bezpečnostním materiálem.
Dne 13. dubna 2014 proběhla ve sloupovém sále hotelu Zlatá štika v Pardubicích celorepubliková zakládající schůze spolku SPOMAT, sdružení za práva majitelů techniky.
SPOMAT vznikl jako obranná reakce majitelů vojenské techniky na diskriminační zákon č. 229/2013 o nakládání s bezpečnostním materiálem a navazující vyhlášky č. 417/2013 Sb. o členění bezpečnostního materiálu a č. 376/2013 Sb. o technických požadavcích na zabezpečení bezpečnostního materiálu.

Autor: redakce, Mgr. Pavel Kmoch
Publikováno: 18.4.2014 13:06:32
Zobrazeno: 141x
Kategorie: Novinky

Olovo a zbraně: veřejný nepřítel EU?!
Jako myslivec a také příležitostný sportovní střelec vlastním nejen lovecké, ale i krátké střelné zbraně. Minulé číslo 4/2014 mě ihned zaujalo obálkou s pistolemi Kahr, neb sám jednu takovou roztomilou subkompaktní devítku vlastním. Další překvapení na mě však čekalo uvnitř časopisu, kde jsem narazil na zajímavý článek Mgr. Pavla Černého ohledně hrozícího zpřísnění držení zbraní ze strany EU. Bohužel tato hrozba, která by nám, legálním držitelům zbraní, značně zkomplikovala život, není jediná. Hrozí také plošný zákaz olověného střeliva.

Autor: redakce, Ing. Bohumil Straka
Publikováno: 16.4.2014 10:32:47
Zobrazeno: 1156x
Kategorie: Novinky

VELKÁ CENA STŘELECKÉ REVUE 2013
se konala 19. října 2013 na střelnici SSK Hradec Králové - Třebeš s podporou Sellier & Bellot a. s. Vlašim.

Jednalo se o závod dvojic. Do soutěže byly připuštěny pouze samonabíjecí pistole služebního typu od ráže 7,62 mm výš. Pozorovací dalekohled byl povolen, spotter nikoliv! Střelivo použili závodníci vlastní. Závod byl na 2x15 ran postupně na mezinárodní pistolový terč 50/20 a nekrytě ležící figuru s kruhy, obě ve vzdálenosti 25 metrů. Na každou 15ranovou položku byl čas 7 minut. První položka se střílela oběma rukama nebo jednou rukou, druhá výhradně jednou rukou, vše vstoje bez opory. Před závodem byl možný nástřel – 3 rány za 3 minuty. 

Autor: redakce
Publikováno: 20.10.2013 17:59:09
Zobrazeno: 362x
Kategorie: Novinky

10. majstrovstvá Slovenska v kovbojskej akčnej streľbe
Slovenská asociácie westernovej streľby každoročne organizuje Majstrovstvá Slovenska v kovbojskej akčnej streľbe na strelnici v Domaniži, okres Považská Bystrica. Od roku 2012 však organizátori tieto majstrovstvá organizujú v duchu snáď najpopulárnejšieho westernu a to „Sedem statočných“. Vždy je to venované jednej z postáv tohto filmu. V minulom roku to bola spomienka na Chrisa, v tomto roku to bolo venované pištoľníkovi Lee.
Tohtoročné majstrovstvá Slovenska sa konali v termíne od 25. do 27. Júla 2013. Organizátori si dali záležať na jednotlivých stages (stejdžoch – dejiskách) kde sa zápolenie odohrávalo. Na úvod nechýbal pohrebný voz s rakvou na prevoz nebožtíka na Boot Hill (ako v úvodnej scéne filmu). Nechýbala ani sieť, ktorú si musel strelec pred streľbou dômyselným mechanizmom napnúť, aby zachytil Kalverových jazdcov bandaleros a potom ich postrieľať. Organizátori nezabudli ani na troch malých chlapcov, ktorých bolo potrebné obrániť a ťahať do bezpečia pred dorážajúcimi banditami, ale ani na zvonicu na kostole, z ktorej bolo potrebné zostreliť banditu, aby nemal výhodu nad siedmimi statočnými. V takomto duchu bolo postavených dvanásť stages (stejdžov) hlavného závodu.

Autor: redakce, JC - Gray
Publikováno: 7.9.2013 12:50:23
Zobrazeno: 312x
Kategorie: Novinky

V sobotu 20. července proběhla na pardubickém zámku druhá akce z cyklu Na zámku se střílí. Tentoktát se střílelo ze vzduchovek Slavia 630, 631 a 634, které na akci zapůjčila Česká zbrojovka, a.s.
V průběhu dopoledne a zvláště odpoledne se na střeleckých stanovištích vystřídalo přes sto střelců a někteří návštěvníci museli čekat, až na ně přijde řada.

Autor: redakce, jav
Publikováno: 22.7.2013 10:14:13
Zobrazeno: 131x
Kategorie: Novinky

Plzeňské Slavnosti svobody 2013
Letos se už po čtyřiadvacáté zahalila první květnový víkend Plzeň do pruhů a hvězd a vrátila se v čase do roku 1945. Oslavy osvobození proběhly od pátku 3. května do pondělí 6. května a byly už tradičně velkolepé. Kromě každoročního setkání s válečnými veterány a kolony historických vozidel v ulicích města měli zájemci o vojenskou historii možnost navštívit několik historických vojenských kempů, přichystaných jednotlivými military kluby v Proluce Křižíkových sadů, v prostoru před KD Peklo v Pobřežní ulici a zejména v parku za OC Plaza. Mohli tam zhlédnout ukázky každodenního vojenského života, výstavky zbraní, dobové techniky a vozového parku, a dozvědět se řadu zajímavostí z historie a vojenství.

Autor: redakce, Ing. Jiří Fencl
Publikováno: 7.5.2013 11:25:36
Zobrazeno: 177x
Kategorie: Novinky
<<<123>>>