Právě vyšlo

Střelecká revue se věnuje ručním palným zbraním. Předmětem našeho zájmu jsou palné zbraně sportovní, sebeobranné, vojenské i lovecké. Nezapomínáme ani na vzduchovky, větrovky a plynovky, které sice nejsou palnými zbraněmi, ale pilně se jimi střílí a střílet bude.
Píšeme také o střeleckém sportu a lidech, kteří se zbraněmi umějí dobře zacházet. Můžete si u nás přečíst články o výrobcích zbraní a jejich konstruktérech.
Věnujeme se také příslušenství, které ke zbraním patří a dalším prostředkům pro sebeobranu včetně nožů.
Palné zbraně mají vztah k vojenství a vojenské technice, takže se věnujeme také těmto oborům lidské činnosti.
Nezapomínáme ani na zbraňovou legislativu a chceme přispívat k tomu, aby pro nás všechny byla přijatelná.

Vycházíme pro vás každý měsíc.

Vyšlo nové číslo Střelecké revue 8/2017

Autor: redakce
Publikováno: 27.7.2017 10:21:06
Zobrazeno: 136x
Kategorie: Právě vyšlo

Sportovně střelecký klub AVZO Budišov n. Bud. uspořádal 5. července 2017 na státní svátek Cyrila a Mětoděje, patronů Moravy, již tradiční pátý ročník soutěže s turnajovým způsobem jednotlivých utkání.
Pravidla pro naše sportovní soutěže musí být jednoznačná a jasná. Proto také musí mít své pořadí. Takže začínáme prezentací s kontrolou dokladů, poučením o bezpečnosti a stvrzení s podpisem každého účastníka. Při slavnostním nástupu seznamujeme všechny přítomné s průběhem, jak bude losování a velkým důrazem na kontroly a bezpečnost.

Autor: redakce, Pavel Opletal st.
Publikováno: 18.7.2017 9:51:02
Zobrazeno: 159x
Kategorie: Právě vyšlo

O pár stránek dál (SR 7/2017) máme podle úvodní fotky vojenskou odstřelovačku. Jak píše autor v úvodním odstavci „jsou pušky, které se řídí jediným imperativem, a tím je výkon v množství větším než malém. A jednou z těchto zbraní je model Ibex od korejské firmy Evanix. Ibex je v překladu kozorožec, což je zvíře s pořádnými rohy, a podle marketingových specialistů firmy Evanix to v nás má zřejmě vyvolat pocit, že na co rozběhnutý kozorožec zaútočí, to srazí k zemi, nebo v tom aspoň udělá díru. Musím uznat, že nejsou daleko od pravdy“.

Autor: redakce
Publikováno: 11.7.2017 13:35:51
Zobrazeno: 118x
Kategorie: Právě vyšlo

Rarita vás čeká na stranách 44-45 v SR 7/2017. Molot – Glock, to je podivná kombinace už v názvu článku. Na fotografiích doslova straší něco, co vypadá jako krátký kalašnikov s ještě kratším a navíc přímým zásobníkem. Ladiči v Americe dovedou zkřížit ledaco, jenže tato zbraň má ruský křestní list.

Autor: redakce
Publikováno: 8.7.2017 13:34:17
Zobrazeno: 79x
Kategorie: Právě vyšlo

Střelecká revue 7/2017 se povedla z hlediska zájemců o neobvyklé zbraně. Například na stranách 16 a 17 je čínská pistole Norinco PX-3. Technicky celkem nic nového, čínské kopie švýcarských SIGů jsme už viděli a v revui o nich psali.

Autor: redakce
Publikováno: 5.7.2017 13:30:28
Zobrazeno: 162x
Kategorie: Právě vyšlo

Chorvatské pistole řady XD, které se v USA uchytily pod značkou Springfield, dostaly zajímavý přírůstek. V době, kdy se většina pistolářských firem předhání v nabídce bezkohoutových novinek s bicím mechanismem à la Glock, přichází s prvním modelem s kohoutem. Springfield XD-E je zatím sympaticky vyhlížející kompakt, zřejmě určený pro skryté nošení k sebeobraně.

Autor: redakce
Publikováno: 3.7.2017 13:27:18
Zobrazeno: 96x
Kategorie: Právě vyšlo

Nevyhnete se tomu. Padá to na vás ze všech mainstreamových médií. Tu či onde zaútočí banda šílenců, zfanatizovaných hovad a povraždí několik lidí a média to důkladně rozmažou. A já jsem si najednou uvědomil, jak zoufale nepřipraveni jsme na podobné kritické situace. Nejsem věřící v klasickém slova smyslu, ale hluboce se mě dotkla vražda faráře ve francouzském kostele. Není to tak dlouho, co fanatik zaútočil kladivem na policejní hlídku v Paříži u Notre Dame. Hlídka ho na místě zlikvidovala, ale přesto, v nastalém zmatku policie nechala sedět desítky nevinných nezúčastněných osob v katedrále s rukama nad hlavou. V chrámu Páně, kdysi místě azylu a útočiště. Jak stádo ovcí nebo tlupu trestanců. A co máte dělat? Čekat až to zase někde bouchne? A co pak? Kdo mi pomůže a ochrání mě a moje blízké?

Autor: redakce
Publikováno: 29.6.2017 12:16:51
Zobrazeno: 108x
Kategorie: Právě vyšlo

Vyšlo nové číslo Střelecké revue 7/2017

Autor: redakce
Publikováno: 28.6.2017 13:06:53
Zobrazeno: 110x
Kategorie: Právě vyšlo

Stejně tak, jako slavný plakát lorda Kitchenera vyzýval za první světové války britské občany, aby šli bojovat za svou vlast, která byla tehdy v zoufalé situaci, musíme nyní vyzvat všechny české občany, aby se zapojili do kampaně za zachování jejich práv a za bezpečnost jejich vlasti.
V minulých dvou číslech Střelecké revue jsme v každém úvodníku záměrně jen stroze a až poraženecky uvedli trudná fakta o situaci s evropskou směrnicí o zbraních, abychom jasně ukázali, že situace je zoufalá stejně jako ve zmíněné Británii za první světové války a především, abychom tím „natlakovali“ vůli vás občanů, jít odhodlaně bránit svá práva.
Pokud jste někdy v životě dočetli nějaký náš článek jen kousek pod úvod jako teď, tak nyní, prosím, udělejte výjimku a třeba i poprvé v životě si přečtěte tento článek – tuto výzvu, celou. Až pak se totiž budete moci objektivně rozhodnout, jestli něco uděláte a co konkrétního uděláte pro budoucnost svou a svých potomků.

Autor: redakce, Jaroslav Pekařík
Publikováno: 16.6.2017 11:01:46
Zobrazeno: 7740x
Kategorie: Právě vyšlo

nepůjde o zvíře, ale o vzduchovku. Tentokrát se zblízka podíval na model Gamo Coyote. Na rozdíl od běžných výrobků tohoto velkopodniku na vzduchovky není pružinový, ale na předem stlačený vzduch v nádržce. Větrovky obvykle patří do vyšší cenové skupiny a tak se test zaměřil na porovnání výbavy, konstrukce a řemeslného provedení této poměrně levné zbraně s konkurencí a dražšími modely.

Autor: redakce
Publikováno: 9.6.2017 14:07:15
Zobrazeno: 91x
Kategorie: Právě vyšlo

Dělá se jich pár kusů za rok, stojí na české poměry pořádný balík, ale když promluví, tak to stojí za to. Máme na mysli těžké opakovací kulovnice na největší tropickou zvěř. Poměrně málo lidí ví, že se v Uherském Brodu takové zbraně dělají a mají už poměrně dlouhou tradici – začínalo se modelem ZKK 602 v roce 1967. Ve Střelecké revui číslo 6/2017 vám můžeme představit nejnovější model tropické kulovnice CZ 550, provedení Safari Classics II.

Autor: redakce
Publikováno: 7.6.2017 14:04:16
Zobrazeno: 129x
Kategorie: Právě vyšlo

Značku Kimber zná i u nás většina střelců a zbraně s nepřehlédnutelným logem se běžně vyskytují v našich obchodech. Na jarních výstavách zbraní tento výrobce předvedl řadu novinek a inovací. Jenom jejich stručné představení zabírá strany 18 až 22 Střelecké revue 6/2017.

Autor: redakce
Publikováno: 5.6.2017 14:02:09
Zobrazeno: 97x
Kategorie: Právě vyšlo

Evropská unie nás nepotěšila, ani my ji nepotěšíme. Směrnicí o zpřísnění zákonů o držení zbraní se Střelecká revue zabývá od prvních informací o její přípravě. I přes poměrně silný odpor byla směrnice schválena. Naši redaktoři se konečně dostali k oficiálnímu textu a tak mohli vytáhnout hlavní body. V článku Co přináší směrnice EU na stranách 10 a 11 červnového čísla Střelecké revue 2017 jsou přehledně uvedeny hlavní body, které se mohou dotknout většiny našich střelců. Při čtení toho, co vymysleli bruselští „odborníci“, by normálně myslící člověk střídavě prasknul smíchy a střídavě plakal. Výsledek bude asi ve všech zemích stejný: nebývalý nárůst počtu neregistrovaných zbraní.

Autor: redakce
Publikováno: 3.6.2017 14:00:26
Zobrazeno: 107x
Kategorie: Právě vyšlo

Vyšlo nové číslo Střelecké revue 6/2017

Autor: redakce
Publikováno: 24.5.2017 9:30:44
Zobrazeno: 150x
Kategorie: Právě vyšlo

Vypadá to jako revolver, váží jako útočná puška a kope jako splašená mula. Tak by se daly charakterizovat asi nejvýkonnější ruční zbraně, revolvery BFR. Jsou to méně známé výrobky firmy s výstižným názvem Magnum Research, tvůrce podstatně populárnější pistole Desert Eagle. 

Autor: redakce
Publikováno: 12.5.2017 13:23:08
Zobrazeno: 135x
Kategorie: Právě vyšlo