Právě vyšlo

Střelecká revue se věnuje ručním palným zbraním. Předmětem našeho zájmu jsou palné zbraně sportovní, sebeobranné, vojenské i lovecké. Nezapomínáme ani na vzduchovky, větrovky a plynovky, které sice nejsou palnými zbraněmi, ale pilně se jimi střílí a střílet bude.
Píšeme také o střeleckém sportu a lidech, kteří se zbraněmi umějí dobře zacházet. Můžete si u nás přečíst články o výrobcích zbraní a jejich konstruktérech.
Věnujeme se také příslušenství, které ke zbraním patří a dalším prostředkům pro sebeobranu včetně nožů.
Palné zbraně mají vztah k vojenství a vojenské technice, takže se věnujeme také těmto oborům lidské činnosti.
Nezapomínáme ani na zbraňovou legislativu a chceme přispívat k tomu, aby pro nás všechny byla přijatelná.

Vycházíme pro vás každý měsíc.

<<<37383940>>>

Velký test malých nábojů připravila redakce Střelecké revue se spolupracovníky. Testovat se budou nejpoužívanější náboje na světě 22 long rifle různých výrobců. Bude se ověřovat přesnost a spolehlivost v puškách, revolverech i pistolích. Výsledky testů budou pravidelně zveřejňovány v našem časopisu. K tomu je v tomto čísle vyhlášena čtenářská soutěž. Čtenáři budou moct na spřátelený web posílat vlastní hodnocení typů střeliva 22 LR a přihlásit se tak do závěrečného slosování o hodnotné ceny.
Podrobnosti najdete na stránkách 74 až 77.

Autor: redakce
Publikováno: 9.5.2014 13:13:26
Zobrazeno: 95x
Kategorie: Právě vyšlo

Malá chorvatka na střelnici
Chorvatské pistole jsou pro většinu našich střelců španělská vesnice. Povědomí o nich mají čtenáři Střelecké revue, které pravidelně informujeme o novinkách. Ale stále jsou to převážně teoretické znalosti. Jiná situace je ve Spojených státech. Tam se „chorvatky“ prodávají pod značkou Springfield Armory jako model XD a XDM a objem prodeje se blíží čtvrt milionu kusů. U nás jsme měli možnost vyzkoušet a koupit několik desítek kusů už v roce 1999, ale tehdy moc zájmu nevzbudily.

Autor: redakce
Publikováno: 7.5.2014 13:11:02
Zobrazeno: 182x
Kategorie: Právě vyšlo

Glock G41 a G42
Není Glock jako Glock. Tato nejúspěšnější modelová řada pistolí s plastovým rámem má tolik variant, že už by mohla pokrýt téměř všechny požadavky uživatelů. Přesto skoro každý rok firma přináší nějakou novinku. Je pravda, že někdy to vypadá jako inovace pro inovaci, ale častější je užitečná změna, nebo rozšíření modelové řady.

Autor: redakce
Publikováno: 5.5.2014 13:06:13
Zobrazeno: 136x
Kategorie: Právě vyšlo

Fortmeierovy odstřelovačky
Velkorážovou odstřelovačku si může dovolit koupit jenom málo z nás. S o to větším zájmem si přečteme, co je na poli těchto speciálních zbraní nového. „Nejen víno potřebuje čas, aby dozrálo, časem dozrávají také mnohé konstrukce. Klasickým příkladem mohou být velkorážové odstřelovačky Heinricha Fortmeiera.“ V článku, uvedeném citovaným výrokem, najdeme přehled jednotlivých prací známého konstruktéra vojenských a sportovních pušek pro přesnou střelbu na velké vzdálenosti ze sousedního Rakouska.

Autor: redakce
Publikováno: 14.4.2014 13:15:32
Zobrazeno: 97x
Kategorie: Právě vyšlo

Paintbal ve službách bezpečnosti
Paintbal pro většinu střelců znamená jenom zábavnou střelbu barvicími kuličkami nebo trošku realističtější výcvik. Dlouhou dobu byla jediná policejní zbraň, fungující na stejném principu, FN 303. Japonská firma PDI nabízí kromě klasických sportovních zbraní i paintbalové pušky a pistole pro bezpečnostní účely. Proti sportovním mají vyšší výkony a speciální střelivo, například střely s těžko smazatelnou barvou, s obsahem dráždivé látky nebo dokonce gumové projektily. Asi nejzajímavější součástí výrobního programu pro profesionály jsou stabilní věžičky s automatickou, na dálku ovládanou paintbalovou zbraní.

Autor: redakce
Publikováno: 9.4.2014 13:13:35
Zobrazeno: 88x
Kategorie: Právě vyšlo

Kahr ekonomický
Loňský veletrh IWA se doslova nesl ve znamení ekonomických modelů pistolí a vypadá to, že tento trend nepolevuje...
Pistole Kahr jsou známé jako velmi kvalitní, pečlivě zpracované a ve své kategorii jedny z nejdražších zbraní. Jak na poptávku po levnějších modelech reaguje tento výrobce? Na třech stránkách autor podrobně srovnává nové ekonomické modely s jejich dražšími předchůdci.

Autor: redakce
Publikováno: 4.4.2014 13:07:04
Zobrazeno: 113x
Kategorie: Právě vyšlo

GuneXpert vz. 58
Zdá se, že svět už je unaven zbraněmi typu M16 nebo AK. Tento názor se společníci firmy GuneXpert pokusili potvrdit v praxi. Vzali si do práce československý Sa. 58 a s dalšími spolupracovníky vyvinuli ucelený systém na modernizaci této naší národní zbraně. Vedle řady doplňků nabízejí i úplně přestavěné modely nejen na původní náboj, ale i na 223 Remington a připravují verzi na pistolový náboj 9 mm Luger. V prodeji jsou malorážkové adaptéry vhodné nejen pro jejich úpravu Sa 58, ale i pro další zbraně odvozené ze stejného základu. Doprovodné fotografie ukazují, co vznikne z Sa 58, když ho dostanou do ruky experti.

Autor: redakce
Publikováno: 10.3.2014 11:12:19
Zobrazeno: 677x
Kategorie: Právě vyšlo

Výstřel z pětistovky
Pro milovníky velkých ráží a velkých ran je určen článek o revolverech Smith & Wesson na náboj 500 S&W Magnum. Firma Smith & Wesson na začátku jednadvacátého století poněkud zaostala za hlavními konkurenty. Ruger a Taurus své revolvery na vysokovýkonné náboje již představili, ale největší výrobce v oboru řešil vnitřní problémy. Nové vedení firmy se rozhodlo vynést trumf a překonat vše, co se zatím nabízelo nejen novým revolverem, ale i odpovídajícím střelivem.

Autor: redakce
Publikováno: 7.3.2014 11:06:50
Zobrazeno: 201x
Kategorie: Právě vyšlo

Skotsko: licence na vzduchovky?
Vzduchovky na zbroják...zní to jako špatný vtip, ale ve Skotsku už takový návrh projednává místní parlament. Jako obvykle, na začátku byl blbec, který se pod vlivem drog bavil střílením vzduchovkou po lidech. Trefil malé dítě a to zemřelo. Pachatel už odpykává doživotní trest, ale jako obvykle se místní poslanci rozhodli potrestat i nezúčastněné. Vzduchovky jsou už tak jediný typ zbraní, který není ve Velké Británii zakázaný nebo silně omezený.

Autor: redakce
Publikováno: 4.3.2014 11:01:06
Zobrazeno: 295x
Kategorie: Právě vyšlo

V čísle tři našeho časopisu naleznete tento článek, přinášíme vám jej zde v trochu zkrácené verzi:

Rozborka a sborka
Ve Střelecké revui dbáme mimo jiné na to, abychom používali správné odborné názvosloví, přinejmenším v rozsahu daném českou názvoslovnou normou ČSN 39 5002 a jinými uznávanými kodexy. Není to vždy jednoduché, protože čeština jako každý jiný živý jazyk se průběžně mění a vyvíjí.

Autor: redakce, -pl-
Publikováno: 1.3.2014 13:02:25
Zobrazeno: 362x
Kategorie: Právě vyšlo

Přijela pouť...
Ve Střelecké revui se článek o poutích nemůže věnovat ničemu jinému než pouťovým střelnicím. Autor článku si vybral vzduchovku, která na starších střelnicích nesměla chybět a dnes patří ke sběratelským lahůdkám, slavnou „bíglovku”. Můžete se podívat na fotografie konstrukčních detailů, lis na střely i na různé varianty ze starých katalogů.

Autor: redakce
Publikováno: 14.2.2014 12:03:32
Zobrazeno: 524x
Kategorie: Právě vyšlo

Popsané pistole FMK, aneb výroba zbraní jako politický protest
Kde se dá vydávat výroba pistolí za politickou akci? Samozřejmě v zemi neomezených možností, v USA. Pistole FMK z kalifornského Placentia jsme čtenářům Střelecké revue představili již krátce po jejich uvedení na trh.

Autor: redakce
Publikováno: 11.2.2014 11:54:48
Zobrazeno: 146x
Kategorie: Právě vyšlo

 

Tanfoglio Stock
Začalo to klony naší pistole ČZ 75. Další vývoj už probíhal samostatně. Návaznost je stále viditelná, ale dnes jsou to do značné míry odlišné konstrukce. Pod značkou Tanfoglio nabízí italská firma z údolí zbraní Gardone široký sortiment od obranných a služebních pistolí po velmi dobré sportovní zbraně. Právě novinkám v produkci pro sportovní střelbu věnuje svůj článek Petr Müller.

Autor: redakce
Publikováno: 8.2.2014 11:49:03
Zobrazeno: 137x
Kategorie: Právě vyšlo

Zcivilněná pumpička
Samopal 26 je významnou součástí historie Československa. Originálně konstruovaná zbraň s výstižnou přezdívkou „pumpička“, pod níž je známa celá modelová řada sestávající ze samopalů 23/25 (ráže 9 mm Parabellum) a 24/26 (ráže7,62 mm Tokarev), byla více než jedno desetiletí klíčovou pěchotní zbraní československé armády a nahradila ji teprve útočná puška (samopal) vz. 58.

Autor: redakce
Publikováno: 21.1.2014 13:16:44
Zobrazeno: 429x
Kategorie: Právě vyšlo

Šampionát dálněvýchodní Asie 2013
Poslední listopadové dny roku 2013 proběhlo mistrovství dálněvýchodní Asie (Far East Asia Hangun Championship), uspořádané na střelnici v blízkosti thajského města Pattaya. Toto mistrovství bylo posledním závodem hodnoceným jako level IV před mistrovstvím světa v praktické střelbě, které se uskuteční na podzim 2014 na americké Floridě.

Autor: redakce
Publikováno: 21.1.2014 10:52:10
Zobrazeno: 146x
Kategorie: Právě vyšlo
<<<37383940>>>