Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.

Střelecká revue se věnuje ručním palným zbraním. Předmětem našeho zájmu jsou palné zbraně sportovní, sebeobranné, vojenské i lovecké. Nezapomínáme ani na vzduchovky, větrovky a plynovky, které sice nejsou palnými zbraněmi, ale pilně se jimi střílí a střílet bude.

Píšeme také o střeleckém sportu a lidech, kteří se zbraněmi umějí dobře zacházet. Můžete si u nás přečíst články o výrobcích zbraní a jejich konstruktérech.

Věnujeme se také příslušenství, které ke zbraním patří a dalším prostředkům pro sebeobranu včetně nožů.

Palné zbraně mají vztah k vojenství a vojenské technice, takže se věnujeme také těmto oborům lidské činnosti.

Nezapomínáme ani na zbraňovou legislativu a chceme přispívat k tomu, aby pro nás všechny byla přijatelná.

Vycházíme pro vás každý měsíc.

Stejně tak, jako slavný plakát lorda Kitchenera vyzýval za první světové války britské občany, aby šli bojovat za svou vlast, která byla tehdy v zoufalé situaci, musíme nyní vyzvat všechny české občany, aby se zapojili do kampaně za zachování jejich práv a za bezpečnost jejich vlasti.
V minulých dvou číslech Střelecké revue jsme v každém úvodníku záměrně jen stroze a až poraženecky uvedli trudná fakta o situaci s evropskou směrnicí o zbraních, abychom jasně ukázali, že situace je zoufalá stejně jako ve zmíněné Británii za první světové války a především, abychom tím „natlakovali“ vůli vás občanů, jít odhodlaně bránit svá práva.
Pokud jste někdy v životě dočetli nějaký náš článek jen kousek pod úvod jako teď, tak nyní, prosím, udělejte výjimku a třeba i poprvé v životě si přečtěte tento článek – tuto výzvu, celou. Až pak se totiž budete moci objektivně rozhodnout, jestli něco uděláte a co konkrétního uděláte pro budoucnost svou a svých potomků.

Autor: redakce, Jaroslav Pekařík
Publikováno: 16.6.2017 11:01:46
Zobrazeno 5071x
Kategorie: Právě vyšlo

nepůjde o zvíře, ale o vzduchovku. Tentokrát se zblízka podíval na model Gamo Coyote. Na rozdíl od běžných výrobků tohoto velkopodniku na vzduchovky není pružinový, ale na předem stlačený vzduch v nádržce. Větrovky obvykle patří do vyšší cenové skupiny a tak se test zaměřil na porovnání výbavy, konstrukce a řemeslného provedení této poměrně levné zbraně s konkurencí a dražšími modely.

Autor: redakce
Publikováno: 9.6.2017 14:07:15
Zobrazeno 24x
Kategorie: Právě vyšlo

Dělá se jich pár kusů za rok, stojí na české poměry pořádný balík, ale když promluví, tak to stojí za to. Máme na mysli těžké opakovací kulovnice na největší tropickou zvěř. Poměrně málo lidí ví, že se v Uherském Brodu takové zbraně dělají a mají už poměrně dlouhou tradici – začínalo se modelem ZKK 602 v roce 1967. Ve Střelecké revui číslo 6/2017 vám můžeme představit nejnovější model tropické kulovnice CZ 550, provedení Safari Classics II.

Autor: redakce
Publikováno: 7.6.2017 14:04:16
Zobrazeno 26x
Kategorie: Právě vyšlo

Značku Kimber zná i u nás většina střelců a zbraně s nepřehlédnutelným logem se běžně vyskytují v našich obchodech. Na jarních výstavách zbraní tento výrobce předvedl řadu novinek a inovací. Jenom jejich stručné představení zabírá strany 18 až 22 Střelecké revue 6/2017.

Autor: redakce
Publikováno: 5.6.2017 14:02:09
Zobrazeno 25x
Kategorie: Právě vyšlo

Evropská unie nás nepotěšila, ani my ji nepotěšíme. Směrnicí o zpřísnění zákonů o držení zbraní se Střelecká revue zabývá od prvních informací o její přípravě. I přes poměrně silný odpor byla směrnice schválena. Naši redaktoři se konečně dostali k oficiálnímu textu a tak mohli vytáhnout hlavní body. V článku Co přináší směrnice EU na stranách 10 a 11 červnového čísla Střelecké revue 2017 jsou přehledně uvedeny hlavní body, které se mohou dotknout většiny našich střelců. Při čtení toho, co vymysleli bruselští „odborníci“, by normálně myslící člověk střídavě prasknul smíchy a střídavě plakal. Výsledek bude asi ve všech zemích stejný: nebývalý nárůst počtu neregistrovaných zbraní.

Autor: redakce
Publikováno: 3.6.2017 14:00:26
Zobrazeno 38x
Kategorie: Právě vyšlo

Právě nyní jsou k dostání na novinových stáncích nejnovější čísla dalších titulů našeho vydavatelství!!!

 

                  

         www.pespritelcloveka.cz                          www.casopispraktik.cz

 

                              

              www.medapusik.cz                                       www.bumik.cz        


Autor: redakce
Publikováno: 3.6.2017 11:03:20
Zobrazeno 91x
Kategorie: Právě vyšlo
Legiovlak 2017

Projekt Legiovlak (naposledy jsme o něm psali v č. 8/2016), s jehož pomocí se Československá obec legionářská od roku 2015 snaží široké veřejnosti připomenout jednu z nejslavnějších kapitol naší novodobé historie, letos na jaře zamířil do dalších regionů. Podle počtů a ohlasů návštěvníků to ČsOL vzala za správný konec. Však je taky na co se koukat, nemluvě o zajímavých pocitech, které v nás dnes vyvolává samotná připomínka toho, že v letech 1918–1920 byli čs. legionáři vládci Transsibiřské magistrály a přinejmenším zčásti rozhodovali o osudu jedné obrovské říše...

Autor: redakce
Publikováno: 29.5.2017 9:37:43
Zobrazeno: 303x
Kategorie: Akce

Kvalitní závod v LOS (puška, 7. 5. 2017) lze u nás v Česku úspěšně dělat jen na některých střelnicích. Nejen technické zázemí střelnice je však důležité. Dobrý závod dělají v LOS pěkné střelecké situace a kvalitní rozhodčí. Vymyslet pěkné střelecké situace považuji za nejtěžší. Střelecká situace stojí v LOS na příběhu, legendě. V LOS pořadatel nemůže jen tak nějak nainstalovat terče a zástěny do prostoru a pak na ně nechat střílet. V LOS se snažíme nejen si jako sportovci pěkně zastřílet, ale snažíme se také střeleckou veřejnost vychovávat k bezpečnému a zákonnému používání zbraně.

Autor: redakce, Jan Prepletaný
Publikováno: 27.5.2017 10:01:40
Zobrazeno 51x
Kategorie: Závody

Vyšlo nové číslo Střelecké revue 6/2017

Autor: redakce
Publikováno: 24.5.2017 9:30:44
Zobrazeno 105x
Kategorie: Právě vyšlo

Speciály Střelecké revue

Redakce Střelecké revue pro vás k dnešnímu dni připravila již jedenáct Speciálů, které si nyní můžete objednat na našich internetových stránkách za původní ceny.

 

 

Autor: redakce
Publikováno: 23.5.2017 8:30:18
Zobrazeno 22244x
Kategorie: Novinky

Vypadá to jako revolver, váží jako útočná puška a kope jako splašená mula. Tak by se daly charakterizovat asi nejvýkonnější ruční zbraně, revolvery BFR. Jsou to méně známé výrobky firmy s výstižným názvem Magnum Research, tvůrce podstatně populárnější pistole Desert Eagle. 

Autor: redakce
Publikováno: 12.5.2017 13:23:08
Zobrazeno 69x
Kategorie: Právě vyšlo

Málokdo u nás ví, že Česká republika patří k velmocem podle počtu vyrobených revolverů. Velkou zásluhu na tom má brněnská firma Alfa-Proj, která začátkem příštího roku oslaví čtvrtstoletí svojí existence. Proto jí byla věnována monografie v pátém čísle Střelecké revue 2017. V obsáhlém článku čtenáři najdou rekapitulaci od vzniku firmy po dnešek.

Autor: redakce
Publikováno: 10.5.2017 20:58:33
Zobrazeno 64x
Kategorie: Právě vyšlo

Lety do vesmíru jsou sice už celkem běžné, ale stále představují krajní riziko. Výbava amerických kosmonautů je celkem dobře známá. Ale co si vozí jejich ruští kolegové? Jako téměř vše kolem ruské kosmonautiky podléhalo dlouho utajení i složení výbavy pro přežití. Tato výbava má umožnit přežít přistání mimo předpokládanou oblast v mnohdy drsných podmínkách. V článku Zbraně ve vesmíru se autoři zaměřili na zbraně, které si sovětští a ruští kosmonauti vozili a vozí v nouzovém zavazadle.

Autor: redakce
Publikováno: 8.5.2017 20:57:14
Zobrazeno 89x
Kategorie: Právě vyšlo

Poslední sobotu v měsíci dubnu (29. 4. 2017) uspořádal CZ team s.r.o. Kralupy nad Vltavou, za podpory generálního sponzora soutěže JSB MATCH Diabolo, střelnice Halda Vinařice, ČMSJ z.s. a vinařství Bočko-Vrbice, Velkou jarní cenu ve střelbě na kovové siluety ze vzduchové pušky a vzduchové pistole ve třech věkových kategoriích: kategorie I. do 13 let (střílela vsedě s oporou), kategorie II. od 14 do 17 let a kategorie III. od 18 let.

Autor: redakce, Josef Škvaro
Publikováno: 7.5.2017 19:24:53
Zobrazeno 508x
Kategorie: Závody

V konstrukci zbraní je poměrně běžný postup nevymýšlet nic převratně nového, ale důkladně prozkoumat dobré a osvědčené detaily jiných zbraní a to nejlepší soustředit do jedné. O to se pokusili konstruktéři známé italské firmy Benelli. Populární a velmi ceněné jsou samonabíjecí brokovnice této značky. Letošní novinka s logem Benelli je ale i nová skupina zbraní, lovecké a sportovní kozlice. Benelli 828 U má netradiční tvar baskule a uvnitř technicky velmi zajímavé řešení jak uzamčení hlavní, tak bicího a spoušťového mechanismu.

Autor: redakce
Publikováno: 6.5.2017 20:55:22
Zobrazeno 48x
Kategorie: Právě vyšlo
Lucern 2017

Lucernská obloha byla 24. března šedá, teplota kolem 12 °C, ale nepršelo. Správné počasí k návštěvě 43. burzy zbraní. Výstavní prostory Lugahalla se tradičně otevřely v 10.00 hodin. Zájem byl víc než značný, ještě hodinu po otevření byla před pokladnami asi 200metrová fronta návštěvníků, což je ve Švýcarsku značně neobvyklé. 110 vystavovatelů mělo kvalitní nabídky jak palných, tak chladných zbraní a samozřejmě různých doplňků včetně textilu a inkurantu. O bezpečnost návštěvníků se staralo několik uniformovaných policistů a tucet detektivů obojího pohlaví v civilu. Během třídenní burzy přišlo víc než 10 000 návštěvníků. Příští, 44. burza bude 23.–25. března 2018.

Autor: redakce
Publikováno: 5.5.2017 17:08:25
Zobrazeno: 501x
Kategorie: Akce

Vždycky, když si člověk myslí, že už ho nic nepřekvapí, tak se objeví něco, co ho přesvědčí o opaku. Edgun Leshiy je zcela novátorská konstrukce a nepřipomíná nic, co by tady už bylo někdy v minulosti. Těmito slovy uvádí autor článek o nejnovějším přírůstku do nejrychleji se rozvíjející skupiny zbraní – vzduchovek. Krátká karabina zaujme už svým vzhledem. Druhé překvapení je způsob nabíjení. A navíc velmi snadná a rychlá výměna hlavní, proveditelná i v polních podmínkách.  Zkrátka neobvyklý je nejen název, ale i celá konstrukce.

Autor: redakce
Publikováno: 3.5.2017 20:50:40
Zobrazeno 83x
Kategorie: Právě vyšlo
Army den v Atriu Flora

26. dubna 2017 pražské obchodní centrum Atrium Flora spolu s Armádou České republiky a Hradní stráží uspořádali v prostorách nákupního centra již druhý ročník úspěšné akce s názvem Army den.
Obchodní centrum Atrium Flora oslovilo profesionály z Armády České republiky a Hradní stráže a společně připravili pro návštěvníky speciální akci, na které měli příležitost dozvědět se řadu informací souvisejících s bezpečností, vojenskou technikou a každodenní prací našich vojáků.

Autor: redakce
Publikováno: 30.4.2017 13:24:01
Zobrazeno: 542x
Kategorie: Akce
Libuše volá Londýn

V noci z pátku 31. března na sobotu 1. dubna 2017 se z domu na Sádkách čp. 148 v Lázních Bohdaneč po tři čtvrtě století opět ozvalo vysílání radiostanice Libuše (i když tentokrát jen její repliky) coby originální připomínka jedné z nejslavnějších kapitol druhého československého odboje – působení zpravodajské skupiny Silver A. Na apríla, který se vytasil s nebývale slunečným počasím, pak od devíti hodin začal v areálu zdejšího Rybničního hospodářství zajímavý doprovodný program, jehož organizace se chopila známá Rota Nazdar spolu s nadklubovým sdružením Benešovi muži. K vidění byl tábor Československé samostatné brigády ve Velké Británii, výcvik parašutistů, komentované ukázky praktického používání výbavy parašutistů nebo činnost radiotelegrafistů.

Autor: redakce
Publikováno: 6.4.2017 11:08:31
Zobrazeno: 771x
Kategorie: Akce