Alien

Jednou za čas, a vždy nečekaně, se v konstrukci zbraní objeví něco nového. Nemusí to být úplně nový princip, častější je nové použití už jednou vyzkoušených a zavržených řešení, nebo originální sestava starších nápadů v novém pořadí. Když vám bude někdo popisovat novou pistoli Alien a máte aspoň základní znalosti historie vývoje zbraní, budete si asi potichu říkat: pevná hlaveň a závěr brzděný odběrem plynů – to je přece skoro sto let staré.

Vratná pružina nad hlavní? To měl už browning z roku 1900. Vedení závěru mezi rámem a horní lištou – nic nového. Snížení stavební výšky obráceným zavěšením kladívka – to zkoušeli už... a tak dále. Pak se podíváte na nákresy, fotografie, nebo možná budete mít to štěstí prohlédnout si Aliena zblízka a začnete si říkat spolu s řadou konstruktérů po celém světě: tomu Lučanskému to pálí, jak to, že to ještě nikoho jiného nenapadlo?
Podrobný článek o nové česko-slovenské pistoli Alien a možná světové bombě najdete ve Střelecké revui číslo 2/2019 na stranách 14 až 17.

Autor: redakce
Publikováno: 3.2.2019 12:05:52
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 109x