CZ 75 + M1911 = DVX

Kdyby tak někdo udělal pistoli s rukojetí CZ 75 a spouští Coltu 1911, udělal by pistoli, která nemá chybu. Něco v tomto smyslu prý prohlásil už Jeff Cooper při prvních zkouškách CZ 75 v Americe. A jak praví jiné přísloví: Všichni odborníci vědí, že to nejde. Pak přijde jeden nedouk a udělá to.

Něco podobného se zřejmě podařilo díky spojenému úsilí českých a amerických konstruktérů. Novinka firmy Dan Wesson (dceřiné firmy CZ-USA), označená jako DVX (písmenem X se v biologii označuje kříženec), by mohla splnit Cooperovo přání. Na první pohled upoutá spíš horní díl a spoušť. Řeknete si, že je to další klon devatenáctsetjedenáctky. Při druhém pohledu začnete vnímat netypickou rukojeť. Není to čistá Číza ani Colt, ale přece jenom má blíž k Číze. Navíc skrývá patnáctiranový zásobník.
Nejde o první pokus spojit Colt a CZ. Starší čtenáři budou pamatovat ColtZ z devadesátých let minulého století. To byla spíš snaha o předělání CZ 75 do podoby Coltu. Tehdy skončila spolupráce na nedostatku financí na straně zámořského partnera. Budeme se těšit, že nový kříženec bude životaschopnější. Podrobnosti najdete v článku CZ 75 + M1911 = DVX na stranách 12 a 13 Střelecké revue číslo 6/2020.

Autor: redakce
Publikováno: 3.6.2020 13:40:55
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 129x