Glock od Faxon Firearms

Faxon Firearms je pouhých sedm let stará americká firma. Strojař a střelec Bob Faxon nebyl spokojen s nabídkou a tak se rozhodl, že si bude zbraně dělat sám a podle svého. Výsledek zaujal i jeho kolegy a další zájemce. Nakonec je na trhu malá, ale zajímavá skupina ani ne tak nových zbraní, jako jejich vylepšení. Faxon začal s úpravami klasiky, pušky M16. Výsledek je několik modelů zajímavých kříženců starších a nových nápadů, mimo jiné i údajně nejlehčí klon M16 na trhu.

Mezi poslední novinky této malé, ale čilé firmy, patří varianty na téma Glock. V novém kabátu by se původní stroze účelná zbraň skoro nedala poznat. Stručně by se dalo říct, že konstruktéři vzali zásobník a upravený mechanismus Glocku a kolem nich postavili vzhledově atraktivní a údajně i stejně spolehlivou zbraň pro sportovní i služební účely. Má jenom jednu chybu. Je to malosériovka, takže ceny jsou s Glockem nesrovnatelné. Glocky po faxonsku najdete na stranách 13 až 16 Střelecké revue číslo 11/2019.

Novinek a různých vylepšení se v krátkých zbraních najde každý měsíc na samostatné číslo. Namátkou lze uvést první zkušenosti se „zocelenými“ sportovními Walthery Q5 Match (strana 18), další variantu Glocka na náboj 45 ACP (strana 16) a další.

Autor: redakce
Publikováno: 6.11.2019 11:50:06
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 90x