Kel-Tec P17

Je to ošklivé, většinou z plastu, trčí z toho šrouby, ale má to velice slušnou kapacitu zásobníku. Co je to? Ano, samozřejmě, nový Kel-Tec.
Třiatřicetiranovou malorážkovou pistoli Kel-Tec CP33 jsme čtenářům představovali v loňském ročníku. Ale to je ještě ošklivější a navíc značně objemná obluda. Na tento rok si výrobce připravil něco menšího a přece jenom poněkud vzhlednějšího – samonabíjecí pistoli velikosti služebního kompaktu se 100 mm dlouhou hlavní a zásobníkem na šestnáct nábojů 22 LR.

Technicky nic převratného. Ostatně, na malorážkových samonabíjecích zbraních bylo už vyzkoušeno ledaco a nakonec všichni skončili u dynamického závěru. U kelteců je jenom zajímavá kombinace velkého objemu plastů a nezbytného podílu duralových nebo ocelových dílů. A to, co jiní nemají – velká kapacita zásobníku. Takže pokud ji použijete k sebeobraně a útočníka nesloží zastavovací účinek střely, zemře na otravu olovem. Podrobnosti o nové pistoli, která by se mohla dobře prodávat i u nás, najdete v prvním čísle Střelecké revue ročníku 2020 v článku Kel-Tec P17 na stranách 12 a 13.

Autor: redakce
Publikováno: 1.1.2020 13:39:37
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 41x