Mýty a skutečnost

To je neustálý rozpor mezi zprávami v běžném tisku a televizi a skutečnými událostmi spojenými se zneužitím zbraní. Prakticky veškeré informace, běžně dostupné většině čtenářů, jsou neúplné, zkreslené, nebo dokonce tendenčně upravené.

V článku El Paso: mýty a skutečnost se autor věnuje dvěma případům střelby do lidí v USA. Porovnává zprávy z medií se skutečnými událostmi. A je to porovnání opravdu velmi poučné. Většina našich občanů má představu o Spojených státech jako o zemi, kde každý má doma arsenál, běžně chodí po ulici ozbrojen a střílí na cokoliv, co se mihne kolem. O tom, že existují značné rozdíly v zákonech o držení a nošení zbraní nejen mezi různými státy a dokonce i mezi obcemi nemá ani tušení. Podrobnosti, skutečný průběh událostí, rozbor možností a spíš nemožností obrany napadených najdete v článku na straně 8 Střelecké revue 10/2019.
O stránku dál pokračuje seriál srovnávající zbraňové zákony evropských států. V tomto čísle se Střelecká revue věnuje Francii. Po přečtení se můžete jenom oklepat a v duchu si říct: zlatá Česká republika. Zatím.

Autor: redakce
Publikováno: 30.9.2019 15:08:49
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 102x