Nabídka článků z čísla 6/2020

V šestém čísle Střelecké revue ročníku 2020 se sešlo vedle obvyklé porce novinek i několik dalších článků o starších zbraních.

Na straně 14-15 najdete článek Ruger nezahálí – jde o dokončení přehledu letošních novinek jedné z největších amerických zbrojovek. Vedle dalších variant už zavedených pistolí je zajímavý nápad pistole PC Charger přestavěná ze samonabíjecí karabiny na pistolové náboje.

Firma NAA založila svoji prosperitu na výrobě nejmenších sériových revolverů na světě. Na odbyt si nemůže stěžovat, těchto kapesních hračiček prodává ročně desetitisíce kusů. Ale na vavřínech se nevyplácí usínat. Proto se vrací ke staršímu nápadu a vedle tradičních modelů s pevným válcem nabízí modernizovaný a překonstruovaný Ranger II se sklopným válcem. Podrobnosti jsou na stranách 16 a 17.

 

 

 

Na stranách 26 až 29 se pod titulkem Pistole do války autor rozepsal o jedné z našich nejrozšířenějších pistolí, CZ 75 B.

 

 

 

Další článek věnovaný pistolové klasice v detailu je nadepsaný Walther PP – univerzální zbraň. Autor posuzuje dvě varianty, obvyklé provedení na náboj 7,65 mm Browning a malorážkové provedení. Nezabývá se historií, věnuje se uživatelským vlastnostem, spolehlivosti a výkonům na střelnici. Článek najdete na stranách 67 až 69.

Autor: redakce
Publikováno: 10.6.2020 13:48:30
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 86x