Nabídka článků z čísla 8/2020

Srpnové číslo Střelecké revue mohu doporučit všem čtenářů, kteří uvažují o koupi první zbraně, případně o rozšíření svého arzenálu, nebo střelbě nové sportovní disciplíny.
V čísle se totiž sešlo několik velmi zajímavých uživatelských testů.

Na začátku, na stranách 14 až 15 se můžete seznámit se zajímavou variantou CZ P-10. Má přídomek SC, tedy semikompakt. Vznikla kombinací hlavně a závěru v plné délce a těla kompaktu. Na rozdíl od staršího pokusu Beretty o podobnou kombinaci to není nevzhledný zmetek, ale docela zajímavá zbraň nejen na pohled, ale i na střelnici.

Hned na dalších stranách, 16 až 19 následuje test a bohužel i nekrolog slovenských pistolí z Dubnice nad Váhom. Jedná se o modely ZVS 20 a 21, jejichž výroba byla ukončena. Je to z jednoho pohledu smutné, ale z druhé strany je to příležitost získat zajímavou zbraň za výprodejní cenu. Část zbraní ze skladových zásob by se totiž měla objevit i na pultech našich prodejen.

 

Slovinské pistole velkou tradici nemají, ale značka AREX si už u nás své ctitele našla. Hned první pokusy o vlastní modely byly nadějné a dnešní nabídka už může konkurovat světovým zbrojovkám. Podrobný přehled současné typové řady pistolí AREX Rex, technické popisy konstrukce a rozdíly mezi modely a samozřejmě hodnocení zkušeného střelce najdete na stranách 20 až 24.

 

Začátečníkům a zájemcům o přesnou střelbu z dlouhých zbraní je věnován článek Norinco CQ A1. Pro mnohé střelce to bude překvapení. Krátké zbraně Norinco jsou na našich střelnicích celkem běžné, ale samonabíjecí pušky pro sportovní střelbu jsou, aspoň podle mých znalostí, celkem výjimkou. Autor představuje pušku, kterou si koupil spíš pro rekreační střelbu, ale z uživatelského testu vyplývá, že byl příjemně překvapen. Podrobnosti o klonu AR-15 v čínském provedení najdete na stranách 42 a 43.

Další zajímavý test je určen milovníkům výkonných vzduchovek. Něco takového se opravdu hned tak nevidí. Známý vzduchovkář Jakub Vicher představuje vzduchovku se vzhledem kulovnice na slony. Nakonec i možný maximální výkon Artemis M30 je ve srovnání s běžnými vzduchovkami opravdu podobný srovnání běžné a tropické kulovnice. Podrobnosti vás čekají na stranách 46 a 47.

Autor: redakce
Publikováno: 8.8.2020 11:28:58
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 65x