Nový Zéland

Stalo se už dobrým zvykem, že Střelecká revue přináší podrobné a pravdivé informace o různých akcích spojených s použitím zbraní. Na rozdíl od obvyklých třicetivteřinových a kratších šotů v televizi a  většinou stejně bombasticky podávaných informací různých samozvaných odborníků na internetu jsou to několikanásobně ověřovaná fakta. Článek Nový Zéland na stranách 9 až 11 Střelecké revue číslo 6/2019 se věnuje jedné z největších tragédií z poslední doby, střelbě do neozbrojených lidí ve městě Christchurch 15. března 2019.

Bohužel, některé informace se stále opakují. I novozélandská policie tvrdí, že občané zbraně na sebeobranu nepotřebují, od toho mají policii. Pak se z vystoupení policejního prezidenta dovědí, že policie na místo první střelby dorazila do deseti minut. Jenže to už byl pachatel pět minut pryč a 41 lidí mrtvých.
Reakce novozélandských politiků se podobala činům prakticky všech politiků na světě. Za čin šílence budou trestat občany, kteří zákony dodržují. Zase se budou zpřísňovat zákony o nabývání a držení zbraní. Při bližším pohledu se jako vždy ukazuje, že by to pachatel měl podstatně těžší, kdyby se „jenom“ dodržely ty zákony, které už platily.

Autor: redakce
Publikováno: 2.6.2019 10:15:14
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 52x