OPERACE BARBAROSSA – TENTOKRÁT NA MORAVĚ

Dne 22. června 1941, tedy před 78 lety, překročila vojska hitlerovského Německa a jeho spojenců hranice Sovětského svazu. Začala Velká vlastenecká válka.
Tuto památnou událost hodlají letos 15. června originálním způsobem připomenout členové KVH Markland Moravia se sídlem ve Skalici nad Svitavou, vzdálené asi 30 km od Brna. Areál Marklandu se pro pořádání akcí s vojensko-historickou tematikou přímo nabízí, takže není divu, že jej členové klubů využívají již několik let – v letním i zimním období. I v sobotu 15. 6. 2019 u příležitosti akce nazvané Operace Barbarossa se zde sejde množství milovníků vojenské historie, kteří zde po celý den hodlají seznámit návštěvníky s výstrojí, výzbroji i způsobem boje v období druhé světové války.

Brány Marklandu budou pro návštěvníky otevřeny v době od 11 do 18 hodin, během které si budou moci prohlédnout dobové zbraně a bojovou techniku, stejně jako být svědky dvou bojových ukázek, jejichž scénář již několik měsíců pečlivě připravuje komandýr Drahoš Dokládal se svým štábem. A jak jsem se doslechl, bude zde na diváky čekat překvapení, věrně navozující atmosféru toho tragického období dějin.
Samozřejmě, že pro zpestření programu je také připravena burza militárií, občerstvení atd., takže nezbývá, než si přát dobré počasí.
Pozvánku na akci naleznete zde.

Autor: redakce, Edgar Pachta
Publikováno: 16.5.2019 14:29:10
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 37x