Sarsilmaz, Arex, Walther, SCCY

Část čísla věnovaná novinkám tentokrát oplývá pistolemi. Začíná na straně dvanáct novinkou z Turecka. Firmu Sarsilmaz u nás už dobře známe, ale v poslední době z našich prodejen zmizely pistole této značky. Byly to celkem slušně zpracované klony CZ 75, v základním provedení za rozumné ceny. Postupně se dal pozorovat odklon od pětasemdesátek k německým pistolím a nejnovější dovezený Sarsilmaz SAR 9 už vypadá jako nejmodernější „glockoidy“. Autor článku měl možnost vyzkoušet si jednu z prvních dovezených zbraní a zdá se, že Sarsilmazu se celkem povedla.

Hned následující článek na straně 15 přináší první informaci o nové pistoli ze Slovinska. Typové označení Arex Alpha 9 představuje jiný směr vývoje moderních zbraní, tentokrát s kohoutovým bicím mechanismem. Zajímavé je, že firma Arex patří české investiční skupině. Naši redaktoři se byli podívat, kde, jak a kdo vlastně pistole Arex vyrábí. Proto logicky na první technickou zprávu o nové pistoli navazuje větší článek o firmě Arex.

 

 

Další novější pistole, která by měla být k dostání u našich prodejců, je Walther Creed. Vzhledově zapadá do rodiny Waltherů 99, ale vnitřek je poněkud jiný. Napovídá tomu i jazýček spouště odlišného tvaru, než u ostatních členů rodiny. V čem se Creed liší a jak střílí se dovíte na stranách 20 až 23.

 

Připravena na večer. Pod tímto heslem jsou nabízeny americké pistole SCCY. Malé, elegantní a, zřejmě pro ženy, i v různých barvách včetně růžové. Nejsou to žádné malorážkové hračičky do kabelky. Fungují na náboj 9 mm Luger a kapacita zásobníku je deset nábojů. Na stranách 24 až 25 přestavujeme promyšlené zbraně opravdu pro sebeobranu. Měly by umožnit spolehlivé použití i méně cvičeným střelcům ve stresových situacích.

Autor: redakce
Publikováno: 31.10.2018 9:43:40
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 86x