SIG Sauer P365 „micro-compact“

Malá, menší a ještě menší. Tak by se dal charakterizovat momentální trend v nabídce samonabíjecích pistolí. Zdá se, že výběrové řízení na novou pistoli pro americkou armádu je už definitivně rozhodnuto, a tak se vývojáři zaměřili na pistole pro sebeobranu. V kategorii takzvaných mikrokompaktů je představována jedna novinka za druhou a je to vidět i na stránkách Střelecké revue.

Konkrétně článek SIG Sauer P365 na stranách 20 až 23 přináší podrobné informace o asi jednom z nejmenších SIGů. Mimochodem, číslo v typovém názvu neoznačuje ráži, ale má napovědět, že pistole je určena pro nošení 365 dní v roce.

 

O pár stránek dál, od 28. do 29., svítí z článku Taurus Spectrum. Malá pistole by měla nahradit starší modely kapesních Taurusů. A zřejmě není určena jenom mužům. Doslova září barvami speciálního plastu na úchopových plochách. Podle výrobce může být nabídnuto až šedesát barevných variací. To samozřejmě není jediná změna a zdá se, že tentokrát nebudou nové Taurusy jenom účelné, ale i elegantní. Nejen americké dámy se tak mají na co těšit.

Autor: redakce
Publikováno: 7.5.2018 11:00:44
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 452x