Smith & Wesson: hrátky se Štítem

Kapesní pistole. Ještě nedávno to byl celkem jednoznačný pojem a u větších výrobců zbraní jste si mohli v katalogu vybrat možná jeden model ve dvou, nebo třech variantách povrchové úpravy. Zákazníci jsou stále zhýčkanější a v poslední době je pro renomované firmy téměř povinnost kapesní pistoli nabídnout. Na zhýčkaném americkém trhu to platí mnohonásobně. Ovšem výběr, který momentálně nabízí Smith & Wesson je opravdu obdivuhodný. V článku Smith & Wesson: hrátky se Štítem autor představuje postupný vývoj a odvozené varianty kapesní pistole (subkompaktu) Military & Police Shield.

Původně to byla nejmenší pistole z ucelené řady služebních zbraní. Zájem zákazníků a jejich různé představy o ideální zbrani pro sebeobranu ale daly tomuto modelu podnět k vlastnímu vývoji. Postupně se měnil nejen vnější vzhled, ale i spoušťový a bicí mechanismus, kapacita zásobníku i typ nábojů. Výrobce reagoval i na takové připomínky, jako například zlepšení úchopu závěru při nabíjení, snížení odporu vratné pružiny a, samozřejmě, i odporu spouště. Jedna ze současných variant je označena poměrně novým pojmem: pistole pro babičku. Měla by to být lehká zbraň na náboj s dostatečným účinkem, snadno zvládnutelným zpětným rázem, spolehlivým úchopem, dobře rozeznatelnými mířidly a lehce jdoucími ovládacími prvky. Samozřejmě bezpečná pro uživatele.
Babičkovskou pistoli a její sestřičky v provedení Smith & Wesson najdete ve Střelecké revui číslo 8/2019 na stranách 16 až 20.

Autor: redakce
Publikováno: 3.8.2019 11:25:53
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 74x