Velká jarní cena ve střelbě na kovové siluety

Poslední sobotu v měsíci dubnu (29. 4. 2017) uspořádal CZ team s.r.o. Kralupy nad Vltavou, za podpory generálního sponzora soutěže JSB MATCH Diabolo, střelnice Halda Vinařice, ČMSJ z.s. a vinařství Bočko-Vrbice, Velkou jarní cenu ve střelbě na kovové siluety ze vzduchové pušky a vzduchové pistole ve třech věkových kategoriích: kategorie I. do 13 let (střílela vsedě s oporou), kategorie II. od 14 do 17 let a kategorie III. od 18 let.

Při závodě stříleli všichni závodníci střelivem JSB na 40 kovových siluet zvířat ve dvou pětiranných položkách v každé vzdálenosti
- kuře 10 m, prase 12 m, krocan 15 m a beran 18 m pro pistoli
- kuře 18 m, prase 27 m, krůta 33 m a beran 41 m pro pušku
Na jednu pětirannou položku je čas 2 minut pro pistoli a 2,5 minuty pro pušku.
Pořadatelé vytvořili výborné podmínky pro konání soutěže, které podpořilo i celkem slušné počasí. Vše přispělo k tomu, že samotný závod probíhal v přátelské atmosféře, kdy střelci zapůjčovali svoje zbraně i těm, kteří se chtěli zúčastnit závodu, ale neměli svoji zbraň a zároveň jim radili pro dosažení co nejlepšího výsledku. V nejmladší kategorii se přihlásila Anežka Hartlová, která střílela ze vzduchovky s optikou poprvé, ale vše ji vysvětlil a také ji zapůjčil svoji zbraň Tomáš Krejsar. Sám se nestačil divit, že sestřelila 32 siluet, i když střílela vsedě za stolem. Ostatní kategorie stříleli vstoje bez opory.
Umístění podle disciplín a kategorií:
a) vzduchová puška na prvních třech místech se umístili v kategorii (první dvě kategorie hodnoceni pouze závodníci na prvním místě)
I. Hartlová Anežka 32 siluet
II. Nezbeda Jan 6 siluet
III. 1. Cihlář Aleš nástřelem 20 siluet, 2. Krejsar Tomáš 17 siluet, 3. Škvaro Josef 14 siluet.
b) vzduchová pistole
II. Nezbeda Jan 6 siluet
III. 1. Hartl Karel st. 24 siluet, 2. Škvaro Josef 19 siluet, 3. Tomáš Hradil 17 siluet
c) v součtu obou disciplín (hodnoceno bez rozdílu kategorií)
1. Karel Hartl, 2. Josef Škvaro, 3. Tomáš Hradil
Závodníci na závěr chválili pořadatele za uspořádání závodu, jeho průběh a díky sponzorům byli spokojeni i s cenami, které obdrželi za svá umístění, protože všichni obdrželi JSB diabolky a ostatní ceny, které poskytli sponzoři.
Závěrem nezbývá než poděkovat všem střelcům za účast, ukázněnost a přátelům za nezištnou spolupráci a pomoc při konání závodu a zejména pak sponzorům, bez kterých by se akce neuskutečnila.

Anežce Hartlové, vítězce nejmladší kategorie, předává ceny a medaili hlavní rozhodčí Josef Škvaro

Autor: redakce, Josef Škvaro
Publikováno: 7.5.2017 19:24:53
Kategorie: Závody
Zobrazeno: 536x