Vzduchovky SIG Sauer
Nemyslíme si, že by zbrojovka SIG Sauer nezbytně potřebovala prodávat vzduchovky, aby si nějak zásadně vylepšila hospodářské výsledky. Jsme přesvědčeni, že se tady ve skutečnosti jedná primárně o něco jiného: nabídka vzduchovek je nejspíš výsledkem marketingových úvah a má za účel především posilování image. Většina vzduchovek SIG Sauer se totiž snaží svým vzhledem přiblížit k oblíbeným ostrým puškám a pistolím této značky. Jen u dvou nebo tří produktů bychom takový vzor nenašli
Na druhou stranu vývoj a výroba vzduchovek se prý od roku 2019 v plném rozsahu realizují v centrálním závodě SIG Sauer v Newingtonu ve státě New Hampshire. To probíhalo dřív v rámci produktové linie Advanced Sport Pellet, která snad zpočátku využívala k nastartování i externí zdroje. V roce 2018 však byla v koncernu vytvořena zvláštní divize Airgun/Sigair. Linie ASP přitom zůstala zachována a Sigair tuto zkratku dál používá – sice jako vedlejší značku, ale současně jako známku jisté kvality.
Také airsoftové verze zbraní SIG Sauer původně vznikaly na zakázku u jiných subjektů, konkrétně Cyber Gun a ASG. I když jeden nebo dva takové modely dosud najdeme v nabídce Sigair, už v červenci 2018 bylo oznámeno, že firma i k tomuto účelu bude nadále využívat výhradně svoje vlastní inženýrské a výrobní kapacity. Pokud jde o systematický technický pokrok a požadovanou výrobní kvalitu, Ron Cohen tvrdí, že celému vzduchovkovému sortimentu se u nich věnuje stejná pozornost a péče jako ostrým zbraním. Vývoj většiny vzduchových zbraní prý probíhá současně a ve stejných konstrukčních kolektivech s konkrétními ostrými typy. Při tom se plánovitě dbá na možnost využití některých společných dílů u ostrých i vzduchových verzí.
Přehled nabízených typů se zaměřením na žhavé novinky podává článek Vzduchovky SIG Sauer ve Střelecké revui číslo 3/2021 na stranách 26 až 29.